Aktuality

• Jiří Padevět - Květnový lynč - o událostech po osvobození Roudnice n.L. v roce 1945

31 července 2012

Rok bohatý na zásahy - 2003

V roce 2000 prováděl HZS Roudnice n.L. zásah u požáru kolny v objektu č.p. 60. u Jodasů. V témže roce se vznítil zazděný trám v komíně v objektu č.p. 49. nyní Krajcarovi. Zasahoval HZS Roudnice n.L. Do třetice všeho zlého v tomto roce došlo ke vznícení sazí v objektu č.p.78. Kulihovi.  Rok 2003 byl nejbohatší na zásahy hasičů v naši obci.
Dvakrát se vznítila nebo byla zapálena divoká skládka u cesty do Rohatec. Oba požáry uhasili Roudničtí hasiči. Došlo i  k požáru obilí při sklizni na polích zemědělského podniku Agrar Chvalín na Syslovci. V tomto roce též došlo k zahoření padlého ztrouchnivělého stromu v lesíčku pana Klominského. K dalšímu rozšíření ohně zabránili pomocí podzemního hydrantu vodovodního řádu členové našeho sboru Vl. Kotě, M. Zíbr a Jos.Kotě  a Krajcar. Tento rok nám přinesl i malou ekologickou havárii, únikem ropné látky do povrchové kanalizace a potoku Čepel ze zem. objektu čp.1 Zemanovi. Nornou stěnu k zachycení ropné látky  vybudoval pod mostem u Doksan HZS Litoměřice.  17.července 2009 čerpali členové našeho sboru Jindříšek, Kopal,Moravec,Bednář,Čermák a Chaberová vodu z objektu A. Šulce ve Chvalíně.Přijel i SDH Brozany. V listopadu roku 2009 došlo ke vznícení sazí v komíně  domu č.p. 21. D. Hiadlovský. Zasahoval SDH Brozany za účasti několika členů našeho sboru. V roce 2010 čerpal 2x   člen našeho sboru J. Kopal vodu ze zaplaveného sklepa objektu č.p.96. u Jordáků.                                                                    
 JaKo st.

Žádné komentáře: